Jaki system inteligentnego domu wybrać?

Jaki system inteligentnego domu wybrać?

Jaki system inteligentnego domu wybrać?

Na polskim rynku jest bogata oferta systemów inteligentnego domu. Przekrój rozwiązań mamy od najprostszych systemów w marketach budowlanych, poprzez zaawansowane ale przystępne cenowo (np. Grenton), a kończąc na prestiżowych rozwiązaniach KNX. Jaki system inteligentnego domu wybrać?

System przewodowy czy bezprzewodowy?

Jeżeli Planujesz dopiero instalację elektryczną, to rekomendujemy system przewodowy. Kabel, to kabel i koniec dyskusji 🙂 Jeżeli masz już gotową instalację elektryczną, to nie pozostaje nic innego jak system bezprzewodowy.

Atrakcyjnym rozwiązaniem są systemy, które są mieszane. W początkowej fazie budowy wykonuje się system przewodowy, a gdy w przyszłości będziesz chciał coś modernizować, to zawsze będziesz mógł dołożyć moduł bezprzewodowy.

KNX czy polski producent?

Organizacja KNX skupia wokół siebie ponad 400 producentów. W związku z tym, asortyment urządzeń jest bardzo szeroki. Sama organizacja i proces certyfikacji generuje koszty, które ponoszą klienci. W związku z tym ceny urządzeń KNX są wyższe w porównaniu do polskich producentów.

Polscy producenci oferują stabilne rozwiązania i udzielają nawet 5 lat gwarancji. Systemy takie jak Grenton czy Ampio posiadają tylko kilka modeli paneli dotykowych, ale ich funkcjonalność zadowoli każdego. Jeżeli ktoś preferuje inne wzornictwo, zawsze można zamontować klasyczne włączniki.

Co zrobić przed wyborem systemu Inteligentnego Domu?

Określmy funkcjonalność, którą chcemy. Oszacujmy budżet i odwiedźmy SYSTEMhouse, aby dowiedzieć się o innych funkcjonalnościach i obejrzeć popularne w Polsce systemy Inteligentnego Domu.

 

4 komentarze
 • Stachura
  Posted at 19:01h, 01 lutego Odpowiedz

  nowoczesne i inteligentne mieszkania są coraz częściej projektowane,
  dobry artykuł 🙂

 • pokus
  Posted at 22:08h, 12 lutego Odpowiedz

  ostatnio kupiłem sobie zestaw z lamaxa taki własnie i po długim chodzeniu wokół tematu w końcu wziąłem, takie systemy są o tyle fajne, że samemu się to montuje więc nikt nie wie co i jak masz w domu a w typ przynajmniej u mnie jest wszystko od czujników podczerwieni/kamery po gniazdka inteligentne… Takich rozwiązań na szczęście będzie więcej i będą stawałły się standardem, jak dobrze to rozmieścić też jest o to łątwo zadbać, samemu też można się pobawic w wyszukiwaniu luk itd. temat wciąga i rozwija

 • dziwactwo
  Posted at 12:24h, 20 marca Odpowiedz

  Takiego info potrzebowałam . 🙂

 • Sarmata
  Posted at 14:27h, 15 kwietnia Odpowiedz

  Troje znajomych właśnie się buduje i cała trójka postawiła na system inteligentnego domu.

Post A Comment

//skrypt webankieta