Jak funkcjonuje inteligentny dom?

Oto, jak system automatyki domowej pomaga w codziennym życiu…

5.00

Gdy Ty smacznie śpisz, Inteligentny Dom sprawdza warunki atmosferyczne, jeśli jest potrzeba to uruchamia automatyczne podlewanie ogrodu. Jest to najlepsza pora na podlewanie, ponieważ woda zdąży się wchłonąć, a rośliny nie zaznają szoku termicznego, ani nie spalą się na słońcu.

6.00

Inteligentny Dom włącza zaplanowane wcześniej działania tworząc idealny klimat zanim się obudzisz. Ustawia optymalną dla CIebie temperaturę w domu i włącza matę grzejną w łazience. Twoja ulubiona muzyka zastępuje dźwięk budzika, powoli podnoszą się rolety. Jeżeli na zewnątrz jest ciemno, światło delikatnie rozjaśnia Tobie drogę do łazienki. Twój dom budzi się razem z Tobą.

6.30

Gdy wchodzisz do łazienki uruchamia się scena świetlna, słyszysz ulubioną stację radiową lub muzykę. Dzięki temu, że cyrkulacja wody została włączona wcześniej, z kranu od razu leci ciepła woda. Pod stopami, zamiast zimnych płytek, czujesz ciepłą podłogę. System sprawdził temperaturę na zewnątrz i informuje Cię o tym na panelu dotykowym.

6.40

Wchodząc do kuchni, Twoja kawa już na Ciebie czeka. Rolety i zasłony ustawione są w Twojej ulubionej konfiguracji. Ulubiona muzyka umila Tobie śniadanie.

6.50

Wychodzisz z domu. Uruchamiając alarm, Twój dom wyłączy niepotrzebne odbiorniki, źródła światła, pozamyka okna i drzwi, zakręci główny zawór wody, żaluzje zostaną opuszczone, a temperatura przejdzie w tryb dyżurny. Spokojnie możesz jechać do pracy.

10.00

Kurier przywozi paczkę do Twojego domu. Nie musisz liczyć na uprzejmość sąsiadów, ponieważ wideodomofon przekierował dzwonek i obraz z kamery na Twój telefon. Otwierasz zdalnie furtkę i informujesz, gdzie ma być zostawiona paczka. Na przesłanym obrazie z kamery obserwujesz czy kurier realizuje Twoje wytyczne.

11.00

System automatyki uruchamia autonomiczną kosiarkę, która może pracować niezależnie od warunków pogodowych. Dzięki regularnemu koszeniu, Twój trawnik jest równy i gęsty niczym dywan.

15.00

Przed Twoim powrotem, w zależności od potrzeb, system uruchamia odkurzacz, pralko-suszarkę, lub piekarnik. Temperatura powoli wraca do trybu komfortu.

16.00

Gdy podjedziesz samochodem przed swoją bramę, system automatyki rozpozna Twój samochód i otworzy bramę, podświetli podjazd, odsłoni rolety. Alarm zostanie rozbrojony. Może Cię przywitać ulubiona muzyka.

18.00

Nadszedł czas kolacji. Wszyscy domownicy są już w domu. Siadacie do kolacji, jednym przyciskiem uruchamiacie scenę z ciepłym światłem nad stołem w jadalni, pozostałe światła zostały przygaszone. Po kolacji nadszedł czas na wspólny seans filmowy. Z sufitu wysuwa się ekran, rolety się zamykają, kino domowe się włącza. Domownikom nie pozostało nic innego jak tylko usiąść wygodnie w fotelach.

23.00

Domownicy szykują się do spania. Oświetlenie zmniejsza swoje natężenie a muzyka zmniejsza swoją głośność. Zewnętrzne oświetlenie dekoruje dom i ogród. Jeżeli intruz wejdzie na posesje, cały dom zacznie błyskać światłem, włączy się syrena a na telewizor i telefon zostanie przekierowany obraz z kamer. Możesz spać bezpiecznie.

24.00

Podczas Twojego snu, automatyka czuwa nad bezpieczeństwem Twojej rodziny. Ogrzewanie zostało zmniejszone, zawór wody został zamknięty. Jeżeli Twoje dziecko obudzi się w nocy i będzie chciało do Ciebie przyjść, to oświetlenie delikatnie rozjaśni mu drogę, unikając oślepienia i rozbudzenia. Twój dom jest przyjazny dla Ciebie i pozostałych domowników.

//skrypt webankieta