Przedstawiamy podstawowe funkcje inteligentnego domu, które zwiększają bezpieczeństwo i podnoszą komfort.

Sterowanie temperaturą w Inteligentnym Domu

Sterowanie temperaturą odbywa  się indywidualnie w każdym pomieszczeniu. Dzięki informacji prezentowanych na wyświetlaczu LCD w prosty i czytelny sposób możemy regulować temperaturę w całym domu lub w wybranym pomieszczeniu. Możemy sterować dowolnym źródłem ciepła lub chłodu. Do tego celu wykorzystujemy:

  • głowice elektryczne montowane na grzejnikach,
  •   głowice elektryczne montowane w rozdzielaczach ogrzewania podłogowego,
  • klimatyzację,
  • rekuperatory powietrza,
  • domowe centrale wentylacyjne,
  • nawilżacze powietrza.
  • rekuperatory oraz zintegrowane centrale wentylacyjne.

Automatyka decyduje, które urządzenie powinno być załączone, aby osiągnąć zadaną temperaturę. Już nigdy nie będzie sytuacji, że kaloryfer grzeje, a klimatyzacja chłodzi.

W trybie dziennym następuje automatyczne wybór optymalnego źródła energii, np. załączany jest rekuperator zamiast klimatyzatora.

System sam może analizować, czy dom jest pusty i powinien przejść w tryb ekonomiczny. Już nie musisz pamiętać o zmianie temperatury.

Sterowanie temperaturą to jedna z podstawowych funkcji inteligentnego domu.

Nowoczesne oświetlenie

Czasy, kiedy w pomieszczeniu było tylko jedno źródło światła minęły bezpowrotnie. Nowoczesne źródła światła np. energooszczędne ledy lub kolorowe taśmy RGB podświetlają sufit, półki lub telewizor. Steruj swoim oświetleniem w całym domu z jednego miejsca. Możesz zmieniać natężenie i barwę światła listew LED, RGBW lub białych. Oświetlenie można grupować i tworzyć z nich sceny świetlne stosowne do sytuacji, np. innego oświetlenia oczekujemy przy kolacji, a innego do oglądania telewizora. Możemy ustawić funkcję oświetlenia nocnego, realizowanego po godz. 23.00, dzięki temu gdy idziesz w nocy do lodówki lub dziecka, nie będziesz oślepiony ani nadmiernie wybudzony. Dostępna jest również funkcja oświetlenia awaryjnego. Jeżeli opuszczasz dom, całe oświetlenie może zostać wyłączone.

Żaluzje, rolety i inne przesłony

Poza standardową funkcją zmiany położenia rolet czy żaluzji, możesz sterować bramą lub ekranem dla projektora. Możesz sterowaćroletami z całego domu. Rolety mogą automatycznie regulować się w zależności od harmonogramu, optymalizować sterowanie temperaturą (zacienać latem, wygrzewać zimą), współgrają z scenami np. podczas oglądania telewizora. W połączeniu z zapalaniem światła, mogą symulować obecność podczas dłuższych wyjazdów. Wychodząc z domu możesz jednym przyciskiem zamknąć wszystkie rolety, albo system zrobi to za Ciebie.

Bezpieczeństwo w Twoim domu

Pierwszą rzeczą, która podnosi bezpieczeństwo Twojego domu do automatyczne odcinanie wody, gdy nie ma Cię w domu albo śpisz. Jeśli wyciek pojawi się, gdy jesteś w domu, to czujnik zalania włączy alarm i również odetnie wodę. Koszty instalacji są małe w porównaniu do kosztów remontu po zalaniu. Drugą funkcją bezpieczeństwa jest automatyczne zamykanie rolet, gdy uzbrajamy alarm w domu. Kolejną funkcją jest symulacja obecności, gdy wyjeżdżamy na wakacje. Podnoszenie wybranych rolet, włączanie światła czy muzyka bardzo dobrze imitują obecność właścicieli. Jest jeszcze wiele funkcji bezpieczeństwa powiązanych z kamerami, czujkami i innymi urządzeniami, o których nie chcemy informować wszystkich czytelników.

Sterowanie wybranymi obwodami elektrycznymi

Poprzez sterowanie poszczególnym gniazdkami, możemy sterować dowolnym urządzeniem, np. wentylatorem, czajnikiem lub piekarnikiem. Jeżeli mamy żelazko w garderobie, to gniazdko może być zasilone wtedy, kiedy jest zapalone światło. Daje nam to gwarancję, że żelazko już nigdy nie zostanie włączone podczas naszej nieobecności.

Zdalny dostęp przez smartfon

Zdalny dostęp do inteligentnego domu traktujemy jako dodatek. Wychodzimy z założenia, że większość interakcji między urządzeniami powinno następować automatycznie. Oczywiście, zgodzimy się, że zdalny dostęp do naszego domu to bardzo fajna rzecz.

Automatyczne podlewanie ogrodu

Automatyczne podlewanie ogrodu jest rozwiązaniem bardzo wygodnym. System sam sprawdza, czy jest potrzeba podlewania. Możemy wybrać dowolną porę, w zależności od naszych zwyczajów i wiedzy ogrodniczej. Dobrą praktyką jest ustawienie podlewania w godzinach, gdy domowników nie ma w domu.

Wspomaganie parkowania w garażu

Wspomaganie parkowania w garażu jest funkcją bardzo przydatną w małych garażach. Za pomocą dodatkowego oświetlenia możemy informować, czy samochód wjechał na tyle daleko, że brama garażowa będzie mogła być zamknięta.

Integracja z alarmem i wideodomofonem

Uzbrojenie alarmu może przełączać dom w tryb dyżurny. Zostaną zamknięte wszystkie żaluzje, okna, zawór wody. Nie musisz już tego robić samemu za każdym razem, gdy wychodzisz z domu. Dzięki temu można zaoszczędzić mnóstwo czasu. Przekierowanie wideodomofonu na telewizor lub smartfon też jest bardzo wygodne.

Muzyka i TV

Z poziomu panelu możesz sterować radiem i muzyką w różnych pomieszczeniach. Użyj systemowego amplitunera lub głośników multiroom. Uruchom również swój telewizor lub rzutnik ustawiony na ulubiony program lub film.

Jakie są najważniejsze funkcje inteligentnego domu dla Was? Czekamy na wiadomości!

Zobacz zastosowanie funkcji inteligentnego domu w praktyce:

//skrypt webankieta