Inteligentny Dom Poznań – wybór systemu.

Logo Autoryzowany Partner KNX Poznan
Grenton Poznań
Logo Ampio Poznań
Inteligentny Dom Poznań

Rynek inteligentnych instalacji bardzo mocno się rozrasta. W wyszukiwarce, po wpisaniu hasła Inteligentny Dom Poznań pojawia się przeszło 260.000 rekordów.

Jaki system powinienem wybrać dla swojego Inteligentnego Domu? Takie pytanie zadaje sobie każdy inwestor, nie tylko z Poznania.

Inteligentny Dom Poznań. System inteligentnej instalacji powinien być dopasowany do klienta. Na rynku są dostępne zarówno tanie systemy, które nie wymagają pracy programisty, jak i ekskluzywne, które są drogie ale i efektowne. Poniżej kilka właściwości, na które należy zwrócić uwagę:

Generalnie systemy inteligentnego domu możemy podzielić na dwie zasadnicze grupy przewodowe i bezprzewodowe. Do systemów bezprzewodowych zaliczamy na pewno system Fibaro, który jest najbardziej rozpowszechniony. Plusem bezprzewodowego systemu jest brak potrzeby kucia ścian przy wdrażaniu inteligentnego sterowania w już istniejącym budynku. Największym argumentem za wybranie systemu przewodowego jest jego odporność na zakłócenia i gwarancja poprawnej komunikacji. Przykładem systemu automatyki domowej w wersji przewodowej jest Ampio, Grenton, czy też wszystkie urządzenia KNX.

Drugą zasadniczą kwestią jest popularność systemu inteligentnego domu. Jeżeli system jest powszechny i kompatybilny z innym urządzeniami, to możemy mieć gwarancję, że przez cały cykl życia naszego domu, będziemy mieć dostęp do fachowców, którzy potrafią zmodernizować inteligentną instalację, a w przypadku awarii, mogą go naprawić. Wybierając urządzenia zgodne z standardem KNX mamy pewność dostępności elementów zamiennych. Decydując się na firmę produkująca własny system, istnieje ryzyko, że jeśli firma zniknie z rynku, może być problem z częściami zamiennymi. Prawda jest taka, że urządzenia KNX są droższe od systemów indywidualnych.

Należy rozróżnić funkcję zdalnego załączania/wyłączania urządzeń od nadania inteligencji instalacji. Zdalne sterowanie urządzeniem, to nic innego, jak przeniesienie włącznika z obudowy do naszej komórki. Jeżeli jednak zdalne załączanie urządzeń, oświetlenia jest dla Ciebie ważne, możesz wybrać najprostszy system. Inteligentny Dom nie tylko umożliwia zdalne sterowanie, lecz Inteligentny Dom pamięta za Ciebie kiedy i co ma być włączone. Automatycznie reaguje na zmieniające się czynniki.

Jeżeli chciałbyś wybudować Inteligentny Dom w Poznaniu lub okolicy, zapraszamy do kontaktu.

//skrypt webankieta