Inteligentny Dom czy warto?

Inteligentny Dom czy warto?

Inteligentny Dom czy warto?

Inteligentny dom czy warto? Budując dom, zastanawiasz się czy warto mieć inteligentną instalację. Sprawdzasz ile to będzie kosztować oraz robisz listę korzyści. Jeżeli komfort i bezpieczeństwo są dla Ciebie ważne, to na pewno zdecydujesz się na Inteligentny Dom. Czy Warto? Zdecydowanie TAK! Dobrze dobrany system zintegrowanego zarządzania, nie musi być bowiem wcale drogi.

Inteligentny Dom to nie jest zdalne sterowanie. Na rynku pojawiło się dużo rozwiązań, które potrafią podłączać oświetlenie lub inne urządzenia do internetu. Siedząc na kanapie możemy zapalić światło za pomocą telefonu. Jeżeli ktoś tak chciał, to proszę bardzo. Prawdopodobnie wybrał najdroższą opcję zapalanie światła w domu 🙂 Tutaj możesz przeczytać szerzej o funkcjonalności Inteligentnego Domu.

Najważniejszą rzeczą w Inteligentnym Domu jest komfort.

Kto się nie zgadza, niech pisze komentarz. W nowoczesnych mieszkaniach mamy więcej niż jeden punkt świetlny w pomieszczeniu. Często mylą się nam funkcje klasycznych włączników (np. jeśli mam 6 obok siebie). Idealnym rozwiązaniem są sceny świetlne. Jedno przyciśnięcie i możemy zgasić światło w całym domu albo wywołać nastrojową scenę świetlną z kolorowymi światłami RGB.

Bezpieczeństwo w Inteligentnym Domu.

Jak często zakręcasz wodę gdy wychodzisz z domu? Wiesz ile kosztuje naprawa zalanej, drewnianej podłogi lub odszkodowanie kilku mieszkań pod Tobą? Inteligentny Dom może zapewnić automatyczne odcinanie głównego zaworu wody podczas każdej Twojej nieobecności.

Wyjeżdżasz na wakacje i chcesz zasymulować swoją obecność? Nic prostszego, Inteligentny Dom zrobi to za Ciebie.

Przyjechał kurier, a Ciebie nie ma w domu? Rozmawiaj przez wideodomofon tak, jakbyś był w domu. Otwórz bramę, powiedz gdzie ma być zostawiona paczka, a na wszystko patrz przez kamery, które masz zamontowane na budynku.

Oszczędności w Inteligentnym Domu.

Oszczędności jakie można uzyskać w Inteligentnym Domu będą zależeć od pozostałych instalacji, które masz w budynku oraz od kubatury i efektywności energetycznej Twojego budynku. Prawda jest taka, że jeśli masz dom dodatnie energetycznie i po wyłączeniu ogrzewania temperatura w domu obniży się o 0,5 stopnia w ciągu Twojej nieobecności, to dużych oszczędności nie uda się uzyskać.

W przypadku zwykłych budynków, oszczędności na zużyciu energii mogą osiągnąć do 30%.

 

No Comments

Post A Comment

//skrypt webankieta