Ampio Smart Home sprawi, że Twój dom będzie inteligentny.

Logo Ampio Poznań

Inteligentny dom Ampio – poznaj system

Ampio Smart Home to system automatyki budynkowej (automatyki domowej) stworzony przez polskiego producenta, który projektowaniem urządzeń zajmuje się od 1997r.  Ampio Smart Home to niezwykle elastyczne i skalowalne rozwiązanie, które umożliwia kontrolowanie wszystkich urządzeń w domu. Inteligentny Dom Ampio to sterowanie oświetleniem, roletami, ogrzewaniem oraz zdalny monitoring i zarządzanie wszystkich instalacji w domu.

Główną zaletą rozwiązania automatyki domowej Ampio jest jego niezawodność. Posiada rozproszoną logikę, w której wszystkie urządzenia działają niezależnie i awaria jednego nie powoduje niepoprawnej pracy pozostałych elementów systemu. Ułatwia to również łatwą rozbudowę i modyfikacje w zależności od potrzeb klienta. Standardem komunikacji jest protokół CAN, które jest stosowany od wielu lat w przemyśle oraz w branży samochodowej. Producent na swoje produkty udziela 5 lat gwarancji, co jest potwierdzeniem stabilności i dobrej jakości proponowanych sterowników.

AMPIO_Inteligentny_Dom

Najważniejsze cechy systemu Smart Home Ampio:

  • niezawodność i stabilność działania,
  • łatwość rozbudowy inteligentnego domu oraz jego skalowalność,
  • intuicyjny sposób komunikacji,
  • nowoczesne i eleganckie wzornictwo paneli ściennych (zastępują klasyczne i rozbudowane włączniki na ścianach),
  • kompatybilność z większością urządzeń dostępnych na rynku,
  • bardzo dobra relacja ceny do możliwości i jakości,
  • 5 lat gwarancji.

Zapraszamy do zapoznania się z rozwiązaniem Ampio Smart Home poprzez firmowy katalog

MSERV-3s Serwer IP systemu Ampio

Moduł MSER-3s umożliwia zdalne sterowanie systemem Ampio Smart Home. Uzyskujemy możliwość kontroli całego systemu inteligentnego domu z wykorzystaniem telefonu lub tabletu.

Zdalne sterowanie urządzeniami, włączanie scen świetlnych czy zadawanie temperatury w każdym pomieszczeniu to jedynie kilka funkcji, które można uzyskać dzięki modułowi MSER-3s.

Do modułu można dołączyć do 6 czujników temperatury firmy Dallas (podłączenie 1-Wire). Wartości pomiarów możemy wykorzystać w dowolny sposób, np. do włączania/wyłączania pomp, zaworów, oświetlenia lub wyświetlać temperaturę na dotykowych wyświetlaczach.

Moduł MSERV-3s jest wyposażony w 8 wejść cyfrowych oraz 8 wyjść przekaźnikowych z odseparowanymi stykami. Dodatkowo, wejścia umożliwiają pomiar napięcia w zakresie 0 -24V DC.

Najnowsza wersja jest wyposażona w nadajnik LoRa, który umożliwia komunikację z bezprzewodowymi modułami Domu Inteligentnego Ampio np. MPR-RF-2p. W przygotowaniu jest także funkcja współpracy z systemem KNX oraz kompatybilnymi modułami.

Funkcja zdalnego dostępu wymaga podłączenia sieci LAN z dostępem do internetu oraz włączonym DHCP. Potrzebne miejsce do montażu, to 8 modułów DIN.

Serwer_AMPIO

Przykładowy schemat podłączenia

MSERV-3s

Nowoczesny panel na ścianie

panel ścienny Ampio
//skrypt webankieta