Alarm w Inteligentnym Domu

Alarm w inteligentnym domu

Alarm w Inteligentnym Domu

Alarm w Inteligentnym Domu jest systemem niezbędnym.

Czasy, gdy o obecności złodzieja informował nas wytresowany wilczur, skończyły się dawno temu. Systemy alarmowe, które kiedyś kosztowały majątek, dzisiaj można wykonać za cenę 20-letniego używanego auta. System alarmowy zabezpiecza chroniony obiekt, odstrasza intruza, powiadamia odpowiednie służby oraz nas samych.

Na typową instalację alarmową składa się kilka elementów:

  • Centrala alarmowa – Mózg naszego systemu, umieszczona jest w metalowej obudowie w trudno dostępnym miejscu. Wyposażona jest w akumulator, który zapewnia stabilne działanie nawet po zaniku zasilania. Zbiera informację od czujników zamontowanych w całym domu. Analizuje ich stan i w razie naruszenia wysyła sygnał do sygnalizatora. Centrala alarmowa może mieć możliwość integracji z systemem inteligentnego domu, dzięki czemu możemy ją uzbrajać za pomocą telefonu lub harmonogramu o elastycznie określonych godzinach.
  • Czujniki – ruchu, obecności, dymu, gazu, zalania czy kontaktrony to tylko kilka najpopularniejszych rodzajów. Doświadczony instalator dobiera czujniki pod względem obecności zwierząt oraz wyposażenia pomieszczenia, tak aby zapewnić niezawodną pracę. Najczęściej montowanym typem są czujki ruchu PIR, PIR+MW oraz czujniki dymu.
  • Manipulator – wyświetlacz z klawiaturą montowany w pobliżu drzwi wejściowych. Jeżeli mamy dom z garażem możemy zamontować tam dodatkowy manipulator, umożliwi to uzbrajanie alarmu bez powrotu do domu. W manipulatorze wpisujemy kod do uzbrajania i rozbrajania systemu alarmowego, jest naszym centrum dowodzenia nad systemem alarmowym. Na rynku możemy znaleźć szeroką gamę urządzeń, dzięki czemu znajdziemy model, który będzie stanowił element modnego wyposażenia.
  • Sygnalizator – optyczno-akustyczny, umieszczony w widocznym miejscu na wysokości piętra informuje nas o naruszeniu czujników ruchu. Powiadomienie otrzymamy także na telefon za pomocą sms lub przez internet.

Na rynku istnieje wiele systemów alarmowych.

Systemy alarmowe zintegrowane w inteligentnym domu mogą być zarówno polskie, jak i zagraniczne, decyzję odnośnie doboru optymalnego rozwiązania powinien podjąć doświadczony instalator. Na decyzję odnośnie wyboru systemu składa się kilka elementów jak analiza potrzeb klienta, zapoznanie się z obiektem oraz określony budżet. Nowoczesne systemy alarmowe możemy integrować z systemem inteligentnego domu, dzięki czemu mamy możliwość podglądu stanu zabezpieczonych stref gdziekolwiek jesteśmy.

System alarmowy w inteligentnym domu.

W inteligentnym domu inwestycja w system alarmowy jest mocno uzasadniona ze względu na możliwości jakie oferuje integracja. System alarmowy zintegrowany z automatyką domową pozwala nam wykorzystywać jego elementy do sterowania całym domem. Czujniki ruchu możemy wykorzystać do zapalania oświetlenia w pomieszczeniach, które są aktualnie użytkowane. Podczas uzbrajania alarmu możemy przy okazji automatycznie zmniejszyć bieg w rekuperatorze, zredukować ustaloną temperaturę ogrzewania o dwa stopnie oraz wyłączyć pompkę C.W.U. Jeżeli zdarzy nam się zapomnieć o uzbrojeniu alarmu, przypomni nam o tym telefon lub system uzbroi się samemu, zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem pracy. Przedstawiłem w tym wpisie tylko kilka możliwości, które obrazują nam elastyczność, jaką uzyskujemy, integrując system alarmowy z inteligentnym domem.

No Comments

Post A Comment

//skrypt webankieta